Rodzinny dom opieki dla osób starszych Anna – o nas

Dom spokojnej starości pod Warszawą

Troska, całodobowa opieka, komfort i bezpieczeństwo – to wyróżniki naszego ośrodka, stworzonego z myślą o Seniorach z Warszawy i okolic. Nasz dom opieki Anna jest prywatną placówką, znajdującą się na terenie województwa mazowieckiego, w odległości 45 km od Warszawy. Zlokalizowany jest w gminie Załuski, we wsi Smulska, otoczony łąkami i lasami oraz polami uprawnymi. Duży, ponad hektarowy ogród, okalający obiekt zapewnia codzienny kontakt z przyrodą mazowiecką. Daje on również możliwość przebywania na świeżym powietrzu w ciszy i spokoju. Nasi podopieczni mają do dyspozycji pokoje dwuosobowe rozmieszczone na piętrze i parterze, liczące odpowiednio 24 i 26 m2 , jak również pokoje trzyosobowe o powierzchni 30 m2. Każdy z pokoi posiada własną, dużą, wygodną łazienkę, przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Cała placówka pozbawiona jest jakichkolwiek barier architektonicznych.

Dom spokojnej starości - z troską o naszych Podopiecznych

Opiekę nad Pensjonariuszami Domu Seniora ANNA sprawuje doświadczony personel, w skład którego wchodzą pielęgniarki, opiekunki, rehabilitanci i terapeuci. Pielęgniarki oraz opiekunki pozostają do dyspozycji Mieszkańców przez 24 godziny na dobę. Nad zdrowiem Pensjonariuszy osobiście czuwa lekarz, będący właścicielem ośrodka. Teren wokół Domu Seniora, jak i sam budynek, jest stale monitorowany. Warto wspomnieć, że istnieje także możliwość zagospodarowania części terenu na przydomowe ogródki prowadzone przez Pensjonariuszy.

Opieka Lekarza

Opieka lekarska to jeden z najważniejszych kryteriów podczas wyboru miejsca przebywania bliskiej osoby będącej w jesieni swojego życia. Dom Opieki Seniora Anna pozostaje stale pod czujnym okiem lekarza rodzinnego, który jednocześnie jest jego właścicielem.

Opieka Pielęgniarska

Dom Opieki Anna zapewnia swoim Podopiecznym całodobową obecność pielęgniarek i opiekunek. Zatrudniony personel wyróżnia się profesjonalizmem, empatią, troską o najdrobniejsze potrzeby Seniorów. Dbamy nie tylko o zdrowie, komfort i bezpieczeństwo Pensjonariuszy, ale również o ich dobre samopoczucie.

Rehabilitacja

Zajęcia rehabilitacyjne znacznie wykraczają poza zwykłe ćwiczenia czy poprawę sprawności fizycznej. Naszym celem jest pomoc Podopiecznym w odzyskaniu sił i witalności, pozwalających zachować pogodę ducha. Wierzymy, że dzięki temu Seniorzy będą mogli czerpać jak najwięcej z każdego dnia spędzonego w naszym ośrodku pod Warszawą.

Dom Opieki dla Seniora Anna – dlaczego warto wybrać naszą placówkę?

Doskonale wiemy, jak ważna jest holistyczna pielęgnacja osób będących podopiecznymi ośrodka. Dlatego staramy się zapewnić opiekę na każdym poziomie:

  • Opieka lekarska, pielęgniarska, rehabilitacyjna;
  • Opieka duszpasterska i duchowa;
  • Smaczna i zdrowa kuchnia;
  • Duży ogród umożliwiający kontakt z przyrodą;
  • Wygodne, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością pokoje;
  • Organizacja czasu wolnego poprzez zorganizowane zajęcia, wspólne gry i zabawy;
  • Troskliwe prowadzenie ośrodka tak, aby każdy czuł się w nim bezpiecznie i komfortowo;

Dom Opieki Anna – nasza misja

W Domu Seniora Anna uważamy, że godność i szacunek są dwoma najcenniejszymi towarami na świecie. Nie ma dla nas wyższej pochwały niż uśmiech szczęśliwego Mieszkańca, podziękowania Rodziny lub pomoc naszym Rezydentom w powrocie do zdrowia i pogody ducha.

Dowiedz się więcej

Opiekujemy się tymi, którzy kiedyś opiekowali się nami

Wszystko, co robimy, wynika z naszej uniwersalnej misji: poprawy życia starzejących się dorosłych i ich rodzin.

Opinie o Domu Seniora Anna

Dom Seniora Anna jest miejscem, które mnie zadziwiło. Przebywający tam moi Rodzice są zadbani, zaopiekowani, pysznie nakarmieni, gimnastykują się codziennie i mają kompetentną, wszechstronną opiekę medyczną Pana Krzysztofa. Wzrusza mnie życzliwość i uśmiech Pracowników "Anny", ciepło Opiekunów i uważność Pielęgniarek. Wiem, że Rodzice są w dobrych rękach.

Agata Litońska Marzec 2020

Dom Seniora  "Anna" swoją działalność opiera na zasadach troski i starania o realizację wszelkich potrzeb przebywających tu Seniorów. Moja Mama jest bardzo zadowolona z pobytu tutaj. Opieka medyczna jest merytoryczna, można również zasięgnąć dodatkowych informacji o zdrowiu swoich Bliskich. Cały personel chętnie służy pomocą, radą, wskazówkami, zarówno Seniorom, jak i ich najbliższym. Gama zajęć służących rozwijaniu zainteresowań i pasji  jest różnorodna i atrakcyjna dla Pensjonariuszy. Ważne jest również, że Mieszkańcy mogą zaspokoić swoje potrzeby duchowe. Lokalizacja Domu Seniora zapewnia poczucie spokoju, komfortu, miłe wrażenia płynące  z otaczającego krajobrazu i przyrody.

Moja Żona Krystyna przebywa w Domu Seniora Anna od prawie trzech lat. Zanim wybraliśmy ten Dom, zwiedziliśmy wiele. Tu panuje miła troskliwa atmosfera. Odwiedziny są nieograniczone, odwiedzam Żonę bez zapowiedzi, a to oznacza, że nikt nic nie ma do ukrycia. Ten Dom jest cudownym ciepłym miejscem, z przesympatycznym personelem, zawsze gotowym nieść pomoc.
Dziękuję za ogromne serce, i po prostu za to, że jesteście.

Leszek WrzecianListopad 2018